Pytania do fotografa ślubnego

Zanim się spotkamy, zapewne chcielibyście czegoś się o mnie dowiedzieć. W końcu wybór odpowiedniego fotografa ślubnego jest ważny. Zerknijcie na poniższą listę “pytania do fotografa ślubnego”. Powstała ona na podstawie pytań najczęściej zadawanych na spotkaniach. Jestem przekonany, że te informacje przybliżą Wam sposób mojej pracy. Powinny być pomocne przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru fotografa ślubnego. Miło mi będzie jeżeli spotkamy się na Waszej uroczystości.

sesja ślubna nad morzem

Pytania do fotografa ślubnego

Jakie masz doświadczenie w branży ślubnej?

Fotografuję od dawna. Pierwsze zdjęcia ślubne robiłem jeszcze na kliszach, czyli zanim upowszechniła się fotografia cyfrowa. Nauczyło mnie to myślenia i świadomego fotografowania, zamiast strzelania seriami i liczenia, że “zawsze coś się wybierze”. Zawodowo fotografią ślubną zajmuję się od 2006 roku.

Jaki jest Twój styl fotografowania?

Najbliższy jest mi reportaż. Pokazanie wydarzeń takimi jakie są, bez ingerencji, ustawiania, powtarzania, zmuszania do sztucznych uśmiechów. Staram się żeby moje fotografie były naturalne i oddawały atmosferę chwili. Czytaj więcej…

sesja ślubna na plaży

Co znajdzie się na naszych zdjęciach?

W Dniu Ślubu moja uwaga skupia się na Was i Waszych gościach. Fotografuję wydarzenia rozgrywające się wokół Was oraz detale budujące klimat i ukazujące piękno i wyjątkowość tego dnia.

Czy znasz miejsca, w których odbędą się ślub i wesele?

Jako fotograf ślubny miałem okazję odwiedzić sporo kościołów i lokali. Jeżeli jakiegoś miejsca nie znam staram się odwiedzić przy okazji prywatnych wyjazdów. Na reportaż ślubny zawsze jadę przygotowany i z odpowiednim wyprzedzeniem.

Czy możemy zrealizować własne pomysły na zdjęcia?

Wszelkie pomysły są mile widziane. Właśnie w tym celu spotykamy się przed ślubem. Chciałbym abyście opowiedzieli mi o swoich oczekiwaniach, pomysłach i szczegółach związanych z uroczystością.

fotografia ślubna nad morzem

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Od początku pracuję na pełno klatkowym sprzęcie Canona. Używam wysokiej klasy, jasnych obiektywów Sigma Art i L-series Canona. Na reportażu zawsze mam spory zapas sprzętu. Całość uzupełnia zestaw lamp błyskowych sterowanych bezprzewodowo.

Jakie są godziny pracy w dniu ślubu?

Przeważnie towarzyszę swoim parom od przygotowań do ślubu aż do końca oczepin. Najczęściej około 12-14 godzin. Dokładnie ustalimy to na spotkaniu zależnie od wybranego pakietu. Oczywiście fotografuję również krótsze uroczystości.

Czy dojazd jest dodatkowo płatny?

Koszalin i jego okolice to najczęstszy teren na którym fotografuję. Wobec tego dojazd w granicach 50 kilometrów od Koszalina jest już uwzględniony w cenie.

sesja ślubna nad Bałtykiem

Co wlicza się w cenę reportażu ślubnego?

Przy podpisaniu umowy ustalamy cenę za całą realizację. Obejmuje ona fotografowanie w dniu ślubu, sesję ślubną, obróbkę zdjęć, dojazd i ewentualne dodatki. Podpisując umowę macie gwarancję, że cena się nie zmieni.

Czy posiadasz pozwolenie na fotografowanie w kościele?

Współpraca w większości parafii układa się bezproblemowo. Jednak warto poinformować księdza, że Wasz fotograf jest przeszkolony. Oczywiście posiadam “Licencję dla fotografów i operatorów filmowych podczas celebracji liturgicznych”

Czy masz w swojej ofercie sesję w plenerze w dniu innym niż uroczystość?

To od Was zależy kiedy i jak długą sesję ślubną wykonamy. Możemy zrobić mini sesję w dniu ślubu lub kilkugodzinną w dodatkowym terminie. Oczywiście będzie to miało wpływ na cenę, ale o szczegółach możemy porozmawiać na spotkaniu. Czytaj więcej…

sesja ślubna w Mielnie

Ile zdjęć otrzymamy w wybranym pakiecie usług?

Dokładna ilość zdjęć zależy od długości reportażu. W każdym przypadku trafiają do Was zdjęcia starannie wyselekcjonowane, tworzące spójną i pełną opowieść.

W jakiej formie otrzymamy zdjęcia?

Zdjęcia przekazuję zarówno w formie elektronicznej do pobrania, na spersonalizowanym nośniku jak i w formie odbitek. Wszystko zależy od tego, który pakiet cenowy wybierzecie. Możecie dodatkowo zamówić album tradycyjny lub fotoksiążkę.

Czy jest możliwość przygotowania galerii internetowej?

Galeria internetowa zabezpieczona hasłem jest dostępna w części pakietów. Możecie udzielić do niej dostępu wybranym osobom. Umieszczam w niej najważniejsze zdjęcia opowiadające Waszą historię. Zawiera zdjęcia w mniejszej rozdzielczości niż otrzymujecie. Pozwala na komfortowe oglądanie i dobrej jakości wydruk w formacie 10×15 cm.

zdjęcia nad morzem

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

Większość zdjęć z uroczystości przekazuję w ciągu trzech tygodni od reportażu lub sesji ślubnej. Rzadko, w szczycie sezonu ślubnego może przeciągnąć się to o tydzień lub dwa. Wtedy proszę Was o wyrozumiałość. Pierwszych kilka zdjęć otrzymacie ode mnie dwa, trzy dni po uroczystości. Czytaj więcej…

Gdzie nasze zdjęcia będą publikowane?

Każdy fotograf potrzebuje odświeżyć lub uzupełnić portfolio. Staram się z każdej uroczystości wybrać kilka zdjęć do publikacji. Wykorzystuję je w moich socjal mediach i na stronie. Oczywiście są to zdjęcia przez Was zatwierdzone do publikacji i opatrzone moim logo.

Kiedy należy opłacić zaliczki i resztę kwoty za usługę?

Płatność jest podzielona na dwie części. Zadatek wpłacony przy podpisaniu umowy i pozostała kwota przy odbiorze gotowych zdjęć.