Jak powstają zdjęcia ślubne?

Dzień ślubu, średnio 12 godzin fotografowania wszystkiego co ważne, interesujące i przyciągające wzrok. Kilka dni później 4 godziny sesji w plenerze i gotowe… praca skończona. Dla mnie niezupełnie. Tak naprawdę to dopiero pierwsza część pracy nad zdjęciami ślubnymi.

Dlaczego trzeba poczekać na zdjęcia ślubne?

Czasami klienci pytają mnie ile będą czekać na swoje zdjęcia ślubne. Jest dla mnie zrozumiałe, że chcieliby sami jak najszybciej obejrzeć relację i podzielić się nią z bliskimi. Niestety wykonanie ostatniej klatki reportażu lub sesji nie oznacza dla mnie zakończenia pracy. W tym momencie zaczyna się druga część twórczego procesu, czyli selekcja i obróbka zdjęć.

Czy obróbka zdjęć ślubnych jest konieczna?

Moim zdaniem obróbka uszlachetnia zdjęcia. Pozwala nadać im indywidualny charakter. Pomaga wydobyć i podkreślić tkwiący w nich potencjał oraz ważne szczegóły. Zdjęcia nieobrobione chociaż poprawne technicznie są surowe i niedokończone.

Dlatego wielką wagę przykładam do selekcji i obróbki gotowego materiału. Abyście otrzymali zdjęcia, które będziecie chętnie pokazywać rodzinie i znajomym. Jednocześnie staram się zachować przyzwoite ramy czasowe całego procesu i z reguły przekazuję gotowe zdjęcia w przeciągu trzech tygodni od uroczystości i sesji ślubnej.